play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Uderzenie CBŚP w środowisko „Psychofans”. Zatrzymanych 11 osób [WIDEO]

today19 kwietnia 2021

Background

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 11 osób, w tym wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej z pseudokibicami jednego ze śląskich klubów piłkarskich „Psychofans”.

Przeszukania i zatrzymania

Funkcjonariusze CBŚP na polecenie katowickiego wydziału Prokuratury Krajowej zatrzymali 11 osób związanych ze środowiskiem „Psychofans”. W wyniku przeprowadzonych przez funkcjonariuszy przeszukań zabezpieczono m.in woreczki foliowe z zawartością marihuany, maczetę, egzemplarz broni palnej tzw. „obrzyn” tj. karabin z samodziałowo uciętą lufą. W kolejnych dniach  doprowadzono z Aresztów Śledczych i Zakładu Karnego kolejne trzy osoby. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i na wniosek prokuratora 11 osób zostało aresztowanych.

 

Zarzuty dla zatrzymanych

Zatrzymani w tej sprawie usłyszeli łącznie 66 zarzutów – w tym działalności w grupie przestępczej i charakterze zbrojnym. Wśród zarzucanych podejrzanym czynów są także oszustwa podatkowe VAT – wyłudzenia opiewają na kwotę 9 milionów złotych, oraz te dotyczące obrotu znacznymi ilościami narkotyków – zatrzymani sprzedali po blisko 100 kilogramów marihuany, amfetaminy, kilkanaście kilo mefedronu i tysiące tabletek ecstasy.

Dotychczas Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach skierował w tej sprawie 17 aktów oskarżenia przeciwko 107 osobom należącym i powiązanym ze zorganizowaną grupą przestępczą „Psychofans”. Aktualnie w toku śledztwa podejrzanych jest 69 osób.

 

 

Źródło/fot/wideo: Prokuratura Krajowa/CBŚP

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content