play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Uniwersytet Ekonomiczny i Jastrzębska Spółka Węglowa nadal w jednej drużynie. Umowa o współpracy przedłużona

today11 października 2021

Background

Współpraca pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, a Jastrzębską Spółką Węglową będzie trwać nadal. Oba podmioty przedłużyły kolejny raz umowę partnerską.

Jastrzębska Spółka Węglowa oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach kolejny raz przedłużyli wzajemną współpracę. Umowa niesie ze sobą korzyści dla obu podmiotów, ale przede wszystkim studentów. Dzięki wspólnemu działaniu JSW i UE otrzymują oni dostęp do unikatowych danych potrzebnych do napisania prac dyplomowych. Dodatkowo mają okazję przejść praktyczne przygotowanie do pracy w przedsiębiorstwie.

Mentoring rozumiemy jako zaangażowanie konkretnych pracowników z określonych dziedzin, branż, zagadnień z JSW do współpracy ze studentami, którzy w ramach prowadzonych badań własnych, pisania prac dyplomowych potrzebują dostępu do wiedzy w funkcjonującym przedsiębiorstwie w obszarze ekonomii biznesu. Dostaną również rozmaite dane analityczne, które pozwolą lepiej sprofilować prace, pod kątem potrzeb zawodowych – mówi w rozmowie z naszą reporterką Robert Ostrowski, członek zarządu JSW ds. ekonomii i finansów.

Wśród osób zatrudnionych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej znajdziemy aż 260 absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego. Blisko 100 z nich jest członkami biura zarządu. Uczelnia oprócz JSW współpracuje z ponad 160 innymi podmiotami. Władze uniwersytetu zapowiadają, że liczba ta zwiększy się do końca roku.

Studia poprzez taką współpracę stają się bardziej praktyczne i użyteczne. Dzisiaj jest takie oczekiwanie płynące ze strony studentów. Świetnie sprawdza się formuła pisania chociażby prac dyplomowych kiedy studenci mają konkretny problem do rozwiązania. Jest to także okazja dla pracowników, którzy mogą robić ciekawe badania mając konkretny obiekt z konkretnymi problemami – tłumaczy reporterce Radia Piekary Celina Olszak, rektor uczelni.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content