play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rybnik

Ukradł auto, spowodował kolizję i uciekał przed policją

today26 maja 2020

Background

Uciekał skradzionym autem, nie miał uprawnień do kierowania pojazdem a na domiar złego był pod wpływem narkotyków. Sporo na sumieniu ma 24-latek, zatrzymany po policyjnym pościgu ulicami Rybnika.

Młody mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej a uciekając przed radiowozem spowodował kolizję z innym pojazdem, którym jechała trzyosobowa rodzina.

Ukradł i ruszył w długą

24-latek, jak ustaliło policyjne dochodzenie, kluczyki do audi ukradł, po czym włamał się do pojazdu i ruszył w miasto. Przeholował jednak z prędkością, co nie umknęło uwadze patrolującym miasto mundurowym. Rozpoczął się policyjny pościg.

Spowodował kolizję i uciekał pieszo

Kierowca łamał wszelkie możliwe przepisy drogowe. Zjechał na stację paliw, następnie uciekał ulicą Sienkiewicza w kierunku Wolnej. Tam nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej fiatem i spowodował kolizję, po czym kontynuował ucieczkę pieszo. Na szczęście 3-osobowa rodzina nie doznała poważnych obrażeń ciała.

Był pod wpływem narkotyków?

Mężczyzna został w końcu zatrzymany. Nie był pijany – za to tester wykrył, że może być pod wpływem środków odurzających, dokładnie wykrył możliwą zawartość amfetaminy i metaamfetaminy w ślinie mężczyzny, dlatego została mu pobrana krew do badań.

Pikanterii niech doda fakt, że nie miał prawa jazdy. Grozi mu dziesięć lat więzienia.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content