play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Ulewa, grad, nieprzejezdna DW 933- niespokojna noc na Śląsku

today27 czerwca 2020

Background

Ulewa, grad, nieprzejezdna DW 933- niespokojna noc na Śląsku. Silny wiatr, zalane drogi, piwnice, połamane gałęzie, podtopienia- to bilans nawałnicy jaka przeszła wczoraj nad Śląskiem. W ciągu minionej doby strażacy interweniowali aż 690 razy. Najwięcej interwencji było w powiatach częstochowskim, gliwickim i tarnogórskim. Tam kilkadziesiąt razy strażacy musieli wypompowywać wodę z zalanych ulic, podwórek i piwnic. 61 razy usuwali połamane gałęzie. 

Ulewa, grad, nieprzejezdna DW 933- niespokojna noc na Śląsku. Dramatyczna sytuacja jest na ulicy Skalnej w Rybniku, gdzie utworzyło się rozlewisko, które przez najbliższe kilka dni będzie osuszane. Dopiero po tej operacji strażacy będą mogli wypompować wodę z zalanych piwnic domów, znajdujących się w tym rejonie.

Droga Wojewódzka 933 w Jastrzębiu, Pawłowicach i Wodzisławiu jest nieprzejezdna. Podobnie DK 94 w Bytomiu, gdzie utworzyła się niecka, w której zalega woda. W tej chwili kilka stłuczek, między innymi w Zabrzu na Niedziałkowskiego, na Dmowskiego w Sosnowcu oraz w Gliwicach na Portowej. Tam czasowe utrudnienia. Niestety pogoda nam nie odpuszcza. Na dziś prognozowane są kolejne opady i burze.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content