play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Ulica Łagiewnicka w Świętochłowicach zmieni się nie do poznania

today15 marca 2021

Background

Łagiewnicka w Świętochłowicach podniesie standard. Trwa przetarg ogłoszony przez dwa podmioty – modernizację infrastruktury tramwajowej sfinansują Tramwaje Śląskie S.A., a miasto zafunduje kompleksowy remont.

Jest przetarg na realizację remontu ulicy Łagiewnickiej w Świętochłowicach. Przebudowany ma tam zostać 2,5 kilometrowy odcinek od ulicy Barlickiego do granicy z Bytomiem. Inwestycję w części będzie finansowało miasto, ale to nie jedyne źródło środków na wykonanie tego remontu:

– Miasto realizuje inwestycję wraz z Tramwajami Śląskimi partycypując w kosztach w stosunku 1/3 do 2/3. W przypadku miasta będzie to około 25 milionów złotych. Sporą część z tej kwoty pozyskaliśmy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – tłumaczy reporterowi Radia Piekary prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Część inwestycji, za którą odpowiadają Tramwaje Śląskie przewiduje budowę i przebudowę peronów przystankowych, budowę odwodnienia, torowiska i trakcji tramwajowej.

Miasto z kolei sfinansuje rozbudowę ulicy, przebudowę wlotów do niej, przebudowę sygnalizacji świetlnej, miejsc postojowych, zatok autobusowych, chodników i ścieżek rowerowych.

Postępowanie przetargowe ma się zakończyć 14 kwietnia. Łączny koszt inwestycji może wynieść ok. 67 mln zł. Dzięki tej inwestycji na trasie będą mogły się pojawić nowoczesne wagony niskopodłogowe.

Fot. UM Świętochłowice

Autor: Redaktor


0%
Skip to content