play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Ulica Świętej Elżbiety w Bytomiu Karbiu jest już przejezdna

today15 września 2020

Background

Zakończyła się jedna z kluczowych inwestycji w Bytomiu Karbiu. Chodzi o przebudowę ulicy świętej Elżbiety. Modernizacja kosztowała ponad 2,5 mln zł, z czego nieco ponad milion to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ulica Świętej Elżbiety łączy w Karbiu ulicę Konstytucji z ulicą Worpie. Jej przebudowa podzielona była na cztery etapy i rozpoczęła się pod koniec lutego. Dzięki porozumieniu między Miejskim Zarządem Dróg i Mostów w Bytomiu, a spółką Węglokoks powstało nowe przejście dla pieszych na ulicy Świętej Elżbiety, zaś przy skrzyżowaniu ul. Świętej Elżbiety i Konstytucji w rejonie kopalni trwa modernizacja przejścia dla pieszych, które zostanie doświetlone, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych oraz zapewnić lepszą widoczność kierującym, zwłaszcza od strony wiaduktu kolejowego.

O przebudowę ul. Świętej Elżbiety apelowali przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy prowadzą w jej rejonie swoją działalność. Mam nadzieję, że dzięki tej inwestycji dojazd do siedzib firm w Karbiu będzie łatwiejszy, a piesi będą mogli korzystać z bezpiecznego chodnika i przejścia dla pieszych – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia

Chodź ulica Świętej Elżbiety jest już przejezdna, to nadal trwają tam prace uzupełniające. Stąd apel do kierowców o zachowanie ostrożności.

Fot: UM Bytom

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content