play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Ulica Zabrzańska w Bytomiu będzie remontowana

today30 czerwca 2020

Background

Ulica Zabrzańska w Bytomiu będzie remontowana. Remont jednej z głównych arterii miasta – ul. Zabrzańskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do ul. Małgorzatki rozpocznie się w lipcu. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu rozstrzygnął przetarg na realizację tej inwestycji, na którą miasto przeznaczy 275 tys.

Ulica Zabrzańska w Bytomiu będzie remontowana. Jezdnia na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do ul. Małgorzatki jest w bardzo złym stanie technicznym przez tworzące się koleiny, ubytki w nawierzchni i spękania – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. Zapowiadany przez nas remont będzie obejmował m.in.: modernizację nawierzchni ulicy, chodnika, a także powstanie ciągów pieszo-rowerowych, których budowa będzie możliwa dzięki oszczędnościom, jakie uzyskaliśmy po przetargu – dodaje Michał Bieda.

Warto podkreślić, że droga wojewódzka DW 925, której częścią jest ul. Zabrzańska, to kluczowa pod względem komunikacyjnym, a tym samym obciążona dużym ruchem jezdnia. Zakres robót remontowych będzie obejmował wymianę warstwy wiążącej i ścieralnej. W ramach robót zaplanowano również m.in.: rozbiórkę chodników, remonty cząstkowe nawierzchni chodnika z płytek betonowych, a także wykonanie oznakowania poziomego.

Ponadto w trakcie prac zawężone zostaną pasy ruchu do szerokości 3 metrów, dzięki czemu będzie możliwe wydzielenie pasu ruchu dla rowerów w kierunku do Szombierek. Z kolei po stronie południowej /od strony stadionu/ zaadaptowany zostanie chodnik na potrzeby ciągu pieszo-rowerowego o długości około 180 metrów.

Remont będzie prowadzony najpierw na jednym pasie ruchu. Ruch będzie wtedy prowadzony po nieremontowanym pasie. W przeciwnym kierunku kierowcy będą poruszać się objazdem. Następnie ruch zostanie przerzucony na wyremontowany pas. Szczegóły dotyczące zmian w organizacji ruchu zaprezentujemy po zatwierdzeniu przez wykonawcę robót projektu tymczasowej organizacji ruchu.

źródło i fot. bytom.pl

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content