play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Uliczki wokół gliwickiego rynku zapełnią się letnimi ogródkami

today15 maja 2020

Background

Uliczki wokół gliwickiego rynku zapełnią się letnimi ogródkami. Gliwice w ten sposób zamierzają wspierać branżę gastronomiczną, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz restauratorów.  Branża gastronomiczna w dobie społecznej izolacji przeżywa zapaść, a szansą na wyjście z impasu jest zwiększenie ilości stolików kawiarnianych i restauracyjnych, usytuowanych na zewnątrz. Kolejny etap odmrażania gospodarki, pozwala od 18 maja uruchamiać punkty gastronomiczne. W Gliwicach trwają przygotowania do otwarcia restauracji i kawiarni. Wygląda na to, że jedną z popularniejszych form spędzania czasu przy kawiarnianym stoliku w tym sezonie,  będą ogródki letnie…

Uliczki wokół gliwickiego rynku zapełnią się w tym sezonie letnimi ogródkami. Do tej pory z ogródków mogły korzystać tylko te lokale, które są usytuowane przy rynku. Na wąskich uliczkach starówki, na których funkcjonuje wiele restauracji i barów takiej możliwości nie było. Miasto wychodzi naprzeciw potrzebom branży gastronomicznej, przyspieszamy więc ograniczenie ruchu na starówce. Zachęcamy restauratorów, żeby zgłaszali się do Zarządu Dróg Miejskich i ustalali i uzgadniali zajęcie pasa drogowego, dzięki czemu jest możliwość  wystawienia stolików na ulicy– mówi Łukasz Oryszczak, rzecznik prasowy prezydenta Gliwic:

  • cover play_arrow

    Uliczki wokół gliwickiego rynku zapełnią się letnimi ogródkami Anna Jurzyca

W tej chwili są już pierwsze projekty aranżacji takich miejsc, które wyglądają obiecująco. Ponadto decyzją Rady Miasta w Gliwicach, opłata za zajęcia pasa drogowego będzie miała 70% zniżkę. Miasto liczy, że niższe ceny zachęcą restauratorów do wystawiania stolików kawiarnianych. To oczywiście w wielu przypadkach będzie się to wiązało w ograniczeniem ruchu samochodowego na ulicach prowadzących do rynku.

 

fot. zdjęcie poglądowe pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content