play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

UM Chorzów w ostrzejszym reżimie sanitarnym

today23 kwietnia 2021

Background

W związku z kolejnymi zakażeniami sars cov2 wykrytymi u pracowników, Urząd Miasta w Chorzowie wprowadza rozwiązania, dla ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa.

Dla bezpieczniejszej obsługi oraz, żeby ograniczyć liczbę osób przebywających jednocześnie w holu głównym UM, otwarte zostają dwa kolejne wejścia: pod arkadami do obsługi Referatu Komunikacji oraz od ul. Jagiellońskiej do obsługi Referatu Ewidencji Ludności. Urzędnicy zachęcają przy tym do załatwiania spraw za pomocą ePUAP, telefonicznie lub mailowo.

Osobista wizyta musi być poprzedzona rejestracją telefoniczną. Przed wejściem do Urzędu kontrolowana jest temperatura ciała, a mieszkańcy muszą zdezynfekować dłonie. Wejście do budynku tylko w maseczce ochronnej. Warto przyjść ze swoim długopisem. Nie można używać wpłatomatu w holu przy wejściu głównym. Podatki winny być wnoszone drogą elektroniczną lub na poczcie.

Urząd Stanu Cywilnego funkcjonuje w dotychczasowy sposób, ale sprawy powinny być załatwianie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (32 2412749). Wyjątek to wnioski o odpisy z archiwum.

źródło/foto: UM Chorzów

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content