play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Umów wizytę w urzędzie skarbowym

today10 marca 2021

Background

Wyprawę do Urzędu Skarbowego można umówić przez Internet lub telefonicznie. Można w ten sposób uniknąć kolejek do okienek co ma niebagatelne znaczenie w okresie, w którym np. wszyscy muszą rozliczyć się z dochodów za poprzedni rok.

Wizytę można umówić: przez internet – za pomocą strony wizyta.podatki.gov.pl, telefonicznie – numery telefonów można sprawdzić na stronie Internetowej swojego urzędu skarbowego, w urzędzie – w punkcie „Umawianie wizyt”, który znajduje się blisko wejścia.

Przed  wyborem  daty i godziny spotkania, należy wskazać jedną z 9 kategorii spraw, którą chce się załatwić: zaświadczenia, profil zaufany, podatki majątkowe, deklaracje i zeznania majątkowe, rejestracja podatkowa, akcyza, postępowanie i czynności sprawdzające, ulgi w spłacie zobowiązań oraz inne usługi.

Precyzyjne wskazanie rodzaju sprawy ułatwia jej załatwienie. Pracownik urzędu, wiedząc czego dotyczy sprawa, może dokładnie wskazać miejsce wizyty (okienko) oraz wstępnie przygotować się do obsługi. Na umówioną wizytę należy przyjść z dokumentem potwierdzającym tożsamość. Jeśli nie można zjawić się na spotkaniu, w celu rezygnacji, należy telefonicznie skontaktować się z urzędem.

Inne sposoby:
Urzędnicy zachęcają do korzystania z dotychczasowych zdalnych form załatwiania spraw. Oprócz infolinii Krajowej Informacji Skarbowej i możliwości załatwienia swoich spraw podatkowych przez strony podatki.gov.pl i biznes.gov.pl (linki otwierają nowe okna w serwisach zewnętrznych), dostępne są też specjalne numery telefonów w urzędach skarbowych. Można je znaleźć na stronach internetowych urzędów w zakładce Kontakt.

Co ważne, ze względu na sytuację epidemiczną, do urzędu należy umawiać się tylko, jeśli jest to absolutnie niezbędne. W pozostałych przypadkach urzędnicy zachęcają do załatwiania spraw przez Internet.

źródło: KAS

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content