play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Uniwersytet Ekonomiczny prezentuje się przyszłym studentom

today19 kwietnia 2021

Background

Kolejna duża uczelnia organizuje Dni Otwarte dla kandydatów na studia. Po Politechnice Śląskiej również Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach kusi przyszłych studentów ofertą nauki oraz rozwoju kariery naukowej i zawodowej. Ze względu na pandemię Dni Otwarte mają formułę zdalną, co oznacza, że udział możliwy jest przy użyciu komputera, tabletu lub smartfona.

Wydarzenia Tygodnia Otwartego w Uniwersytecie Ekonomicznym rozpoczynają się w poniedziałek (19.04), a odbywać się będą po południu i wieczorami tak, żeby kandydaci mogli wziąć w nich udział po lekcjach w szkole. Ostatni dzień – piątek – po angielsku.

[reklamy]

Połącz się z UE Katowice” to hasło tegorocznego Tygodnia Otwartego, podczas którego od 19 do 23 kwietnia kandydaci będą mogli spotkać się ze swoimi przyszłymi wykładowcami, wziąć udział w rekrutacyjnym Q&A, webinariach w języku polskim i angielskim oraz poznać obecnych studentów i absolwentów.

Tym razem Dni Otwarte Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbędą się w całości zdalnie. Z jednej strony to pewne utrudnienie i brak możliwości bezpośredniego kontaktu, z drugiej jednak łatwiej jest wziąć w nich udział w pełnym wymiarze.

Będzie można wysłuchać wykładów, ale też porozmawiać na temat tego, jak wyglądają studia na konkretnym kierunku i to nie tylko z nauczycielami akademickimi, ale także – a może i przede wszystkim – ze studentami czy absolwentami. Kandydaci spotkają się z organizacjami studenckimi i kołami naukowymi, przedstawicielami władz uczelni, wezmą też udział w Q&A, czyli specjalnej sesji pytań i odpowiedzi na żywo.

Ponadto eksperci z Biura Współpracy Międzynarodowej przedstawią możliwości, jakie dają stypendia i wyjazdy zagraniczne, a Dział Rekrutacji podpowie, jak najlepiej przygotować swoją aplikację na wymarzony kierunek.

Wydarzenia Tygodnia Otwartego odbywają się między godz. 16:00 a 20:00 – tak, by kandydaci mogli wziąć w nich udział po swoich lekcjach w szkole. W ostatni dzień – Dzień Otwarty programów anglojęzycznych, 23 kwietnia, będzie można natomiast wziąć udział w wydarzeniach zaplanowanych dla tych, którzy rozważają studiowanie w języku angielskim, przez cały dzień, tj. od godz. 10:00 do blisko 20:00.
Szczegóły oraz program znaleźć można na stronie internetowej: http://www.ue.katowice.pl

źródło: Uniwersytet Ekonomiczny

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content