play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Uniwersytet Śląski rusza z powtórkami dla maturzystów

today25 stycznia 2021

Background

Uwaga maturzyści, już tylko nieco ponad 100 dni do matury. Z pomocą w powtórkach przed egzaminem dojrzałości przychodzi, jak co roku, Uniwersytet Śląski. Tym razem uczniowie ostatnich klas szkół średnich z całej Polski  liczyć mogą na korepetycje z 7 przedmiotów.

Już od 9 lat Uniwersytet Śląski w Katowicach realizuje program wsparcia dla maturzystów oferując im powtórki do egzaminu dojrzałości. W tym roku z uwagi na brak ograniczeń przestrzennych i lokalizacji, udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie z całej Polski. Zapowiada jedna z koordynatorek UŚ Maturzystów, Ewa Walewska:

-Obecnie proponujemy naszym kursantom zajęcia w nowoczesnej ale też koniecznej w pandemicznych realiach formie. Spotkania z trenerami odbywają się online i mają formę wideokonferencji z wykorzystaniem wirtualnych tablic źródeł audio wizualnych, dodatkowych aplikacji i wygodnego chatu. – 

W formie warsztatów  online maturzyści mogą liczyć na dodatkowe lekcje z 7 przedmiotów. Mówi nam koordynatorka maturalnych powtórek Aleksandra Więcek- Gigla :

W tym roku realizujemy zajęcia z biologii, chemii, geografii, matematyki (poziom podstawowy i rozszerzony), języka polskiego (poziom podstawowy i rozszerzony, historii i wiedzy o społeczeństwie. Kurs z jednego przedmiotu to łącznie 30 godzin zajęć rozłożonych na 3 miesiące. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w wygodnych porach popołudniowych i trwają dwie i pół godziny zegarowe.

Zapisy na warsztaty potrwają do końca stycznia, więc warto się pospieszyć. Zajęcia ruszą w lutym i potrwają do końca kwietnia.

zdjęcie: pixabay 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content