play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Uratowali łosia. Znowu. Nietypowa akcja w Sosnowcu (zdjęcia)

today6 maja 2020

Background

Niemal równo rok temu udało się uratować młodego łosia, który był uwięziony w pasie drogowym rozdzielającym DK94 w Sosnowcu w rejonie skrzyżowania z ul. Długosza. Teraz historia się powtórzyła. Znowu ze szczęśliwym zakończeniem.

We wtorek po południu Straż Miejska otrzymała zgłoszenie, że pod przy ul. Leśnej pomiędzy Maczkami a Ostrowami Górniczymi leży ranny łoś. Zwierzę najpierw weszło na prywatną posesję, a potem, przy próbie przeskoczenia ogrodzenia mocno się poraniło. Na miejscu okazało się, że zwierzę ma sporo rozległych ran w okolicy brzucha. Relacjonuje Rafał Łysy z UM Sosnowiec…

  • cover play_arrow

    Uratowali łosia. Znowu. Nietypowa akcja w Sosnowcu (zdjęcia) Adam Grabałowski

Wezwany weterynarz przy wsparciu mieszkańców zdezynfekował i zszył rany. Po zakończeniu opatrywania uśpione zwierzę zostało szybko przetransportowane do lasu maczkowskiego.

 

 

– Pomoc i spokój mieszkańców była bardzo ważna. Dzięki udostępnieniu koparki oraz samochodu dostawczego udało się szybko przetransportować łosia do lasu. Za pomoc i piękną postawę mieszkańców dziękował Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zwierzę ma mniej więcej 15 miesięcy. – Z pewnością mogę powiedzieć, że to nie jest ten sam zwierzak, którego ratowaliśmy rok temu. Oba ranne łosie były w podobnym wieku, więc ten sprzed roku ma teraz ponad dwa lata, wyjaśniał Marek Ligęza, lekarz weterynarii, który ratował oba łosie. Tym samym można domyślać się, że po maczkowskich lasach biegają przynajmniej dwa… sosnowieckie łosie.

źródło: UM Sosnowiec, foto: Straż Miejska

 

 

 

 

 

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content