play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Uratowali życie 13-latki. Współpraca chorzowskiej i warszawskiej policji

today13 lutego 2020

Background

Uratowali życie 13-latki. Wszystko zaczęło się od wpisu na portalu społecznościowym, który sugerował, że dziewczyna może targnąć się na swoje życie. Zaniepokojony tym faktem jej znajomy powiadomił o tym chorzowską policję, która podjęła współpracę z warszawską policją.

Zaniepokojony 15-latek powiadomił policję o swoich podejrzeniach. Poinformował, że jego znajoma może targnąć się na swoje życie. Zgłaszający przekazał policjantowi dane oraz przybliżony wiek, którymi posługiwała  dziewczyna. Niestety nie miał więcej informacji. Dyżurny chorzowskiej komendy sprawdził otrzymane dane i ustalił, że może to być mieszkanka Warszawy.

Policjanci z Chorzowa skontaktowali się z właściwą warszawską komendą i przekazali swoje ustalenia. Na miejsce niezwłocznie skierowany został patrol, niestety, pomimo zgodności wszystkich informacji, okazało się, że to nie ta osoba. Dyżurujący policjant w tym samym czasie skontaktował sie z Wydziałem Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach prosząc o ustalenie dodatkowych danych mogacych wskazać adresata wpisów.

Dzięki prawidłowej koordynacji działań i zaangażowaniu wszystkich funkcjonariuszy, policjanci ustalili, że autorka wpisów ma 13 lat i faktycznie mieszka w Warszawie. Gdy funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V dotarli pod wskazany adres, zastali tam 13-latkę, która potwierdziła, że to ona jest autorką informacji zamieszczonych na portalu. Dziewczynka została objeta właściwą opieką medyczną.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content