play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Zmiany w piekarskiej Urazówce. Profesor Bogdan Koczy nie jest już dyrektorem

today30 września 2021

Background

Zmiany w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. Po 23. latach z funkcji dyrektora zrezygnował profesor Bogdan Koczy, który jednak nie żegna się całkowicie z lecznicą i nadal będzie ordynatorem jednego z oddziałów.

Profesor Bogdan Koczy złożył rezygnację na ręce marszałka województwa Jakuba Chełstowskiego. Dziś był ostatni, dzień, w którym profesor Koczy zasiadał w dyrektorskim gabinecie. – Podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji dyrektora szpitala. Pozostaję jednak nadal ordynatorem oddziału I, jednego z największych oddziałów ortopedycznych w Polsce. Nie tracę więc kontaktu ze szpitalem. Nadal będę pracował jako ordynator, naukowiec, profesor i będą w dalszym ciągu kształcił nowe kadry – mówi nam profesor Bogdan Koczy.

Przez 23 lata piekarski szpital mocno się rozwinął i rozbudował. – Przez te wszystkie lata prowadziłem „Urazówkę” do zaszczytnych celów i najlepszych miejsc w rankingach oceniających szpitale. W tym czasie zrobiliśmy nowoczesny blok operacyjny, izbę przyjęć, sterylizację, intensywną terapie i radiologię i z tego bardzo się cieszę – dodaje profesor Bogdan Koczy.

Od 1 października dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich będzie Elżbieta Jabłońska.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content