play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Urząd Miasta w Wojkowicach zamknięty dla interesantów

today12 marca 2020

Background

Urząd Miasta w Wojkowicach zamknięty dla interesantów- taką decyzję podjął burmistrz miasta Tomasz Szczerba w związku z zagrożeniem koronawirusem. Do odwołania wszelkie sprawy urzędowe można załatwiać telefonicznie, bądź drogą mailową. Odwołane zostały wszelkie imprezy kulturalne, zamknięte domy seniora i klub dla młodzieży Tlen, Biblioteka Miejska. Ośrodek Zdrowia nie został zamknięty, ale będzie możliwość otrzymania e- recepty i porady telefonicznej. Urzędnicy pracują normalnie, a wszelkie informacje na temat numerów telefonów i adresów elektronicznych, znajdują się na stronie internetowej wojkowickiego urzędu. Burmistrz zaapelował także do biskupów katowickiego i sosnowieckiego by zachęcali wiernych do modlitwy poprzez środki masowego przekazu. 

Musimy mieć świadomość tego, że jedynym sposobem walki z wirusem jest izolacja, więc jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wprowadzenie takich działań, które będą tę izolację egzekwować. Najważniejsze żeby nie spędzać czasu w skupiskach i potraktować izolację odpowiedzialnie– mówi burmistrz Tomasz Szczerba:

  • cover play_arrow

    Urząd Miasta w Wojkowicach zamknięty dla interesantów Anna Jurzyca

Do apelu skierowanego do biskupów, dołącza się także Konferencja Episkopatu Polski, która „rekomenduje biskupom udzielenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej niedzielnej’– poinformował na dzisiejszej konferencji rzecznik Konferencji Episkopatu Polski- ks. Paweł Rytel-Andrianik.

fot. wikipedia.pl

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content