play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Urzędy Skarbowe mają pomóc w zrozumieniu przepisów Polskiego Ładu

today14 stycznia 2022

Background

Polski Ład spędza sen z powiek wielu osobom. Nowe przepisy wprowadziły spore zamieszanie i szereg niejasności. Urzędy Skarbowe w całym kraju uruchomiły specjalne dyżury, aby wyjaśnić obywatelom wszelkie wątpliwości.

Przepisy jakie wprowadził Polski Ład budziły już wątpliwość przed wejściem ich w życie. Spekulacje wielu ekspertów się sprawdziły. Koncepcja rządu wprowadziła sporo zamieszania i kontrowersji. W związku z tym Urzędy Skarbowe uruchomiły specjalne dyżury, które mają pomóc obywatelom. Nie inaczej jest w Piekarach Śląskich.

– Zainteresowania konsekwencjami wdrożenia tych przepisów jest dość znaczne. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom wszystkich podatników. Wszystkie urzędy, w tym również urząd w Piekarach Śląskich pełni dyżur do godziny 19.00 aż do końca lutego. Największe zainteresowanie obecnie to ulgi, najem i płatnik. W tej chwili zaliczki na podatek są obliczane, żeby dokonać wypłat – mówi naszemu reporterowi Beata Degórska, naczelnik Urzędu Skarbowego w Piekarach Śląskich.

Urzędnicy podkreślają cały czas, że sami edukują się w zakresie przepisów Polskiego Ładu. Sytuacja jest dynamiczna, ale pracownicy chcą stanowić pełne wsparcie dla Polek i Polaków.

– Cały czas bierzemy udział w różnych szkoleniach organizowanych przez izbę i ministerstwo. Dostajemy materiały, czytamy, uczymy się. Staramy się podejść do każdego problemu i wspólnie razem go rozwiązać. Postaramy się wyjaśnić, uzgodnić, oddzwonić i przedstawić swoje stanowisko. Nikogo nie zostawimy z taką niewyjaśnioną sprawą – zapewnia Degórska.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content