play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Urzędy skarbowe wprowadzają zmiany ws. koronawirusa

today13 marca 2020

Background

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zostało wprowadzone czasowe ograniczenie dostępu do urzędów skarbowych województwa śląskiego. Ograniczenie dostępu potrwa od 13 do 27 marca 2020 r.

Podatnicy będą mogli kontaktować się  jedynie za pośrednictwem poczty elektronicznej i telefonów – dane dostępne na stronach internetowych urzędów skarbowych.

W urzędach śląskiej KAS będą wystawione specjalne urny do wrzucenia dokumentów  dostarczonych osobiście w formie papierowej np. deklaracji lub pism (z oczywistych względów nie będzie potwierdzony odbiór).

W celu zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania koronawirusa  zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach śląskiej KAS i korzystanie ze zdalnego kontaktu.

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zachęca do korzystania z e-usług oraz kontaktu z urzędami skarbowymi poprzez e-PUAP i infolinie. Podatki można rozliczyć dzięki bezpłatnym i dostępnym całodobowo aplikacjom elektronicznym Twój e-PIT i e-Deklaracje, które dostępne są na podatki.gov.pl. Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z KAS.

Więcej informacji na stronach poszczególnych urzędów skarbowych oraz na portalu podatki.gov.pl

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content