play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Usłyszał „ratunku – złodziej” i ruszył na pomoc

today14 kwietnia 2020

Background

Usłyszał „ratunku – złodziej” i ruszył na pomoc. Mowa o mieszkańcu Czechowic-Dziedzic. Mężczyzna po drodze zatrzymał przejeżdżający w okolicy policyjny patrol. Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali 54-latka, który w przejściu podziemnym pod torami kolejowymi okradł kobietę.

Tuż przed południem w wielkanocną niedzielę w przejściu podziemnym pod torowiskiem przy ulicy Kolejowej w Czechowicach-Dziedzicach mężczyzna okradł kobietę. 54-letni rabuś wyrwał jej przytwierdzoną do bagażnika roweru torebkę i uciekł. Kobieta zaczęła głośno wzywać pomocy. Usłyszał to przechodzeń, który widząc uciekającego między blokami mężczyznę ruszył na ratunek. Po drodze zatrzymał przejeżdżający w pobliżu policyjny patrol i powiadomił funkcjonariuszy o całym zajściu.

Policjanci natychmiast ruszyli we wskazane przez niego miejsce. Chwilę później zobaczyli sprawcę i po krótkim pościgu zatrzymali go. Śledczy odzyskali skradzioną przez niego torebkę z całą zawartością. Były w niej dokumenty, telefon komórkowy i kilkadziesiąt złotych. 54-latek został rozpoznany przez okradzioną mieszkankę Czechowic-Dziedzic, a badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Złodziej trafił do aresztu, grozi mu do 2 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content