play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Ustroń: Twierdził, że znalazł narkotyki w lesie

today17 kwietnia 2020

Background

W ręce policjantów z Ustronia wpadł 28-latek podejrzany o posiadanie narkotyków. Mężczyzna miał w plecaku blisko 2,5 kilograma marihuany. Choć próbował przekonać sąd, że narkotyki znalazł w lesie, nie uniknie konsekwencji. 28-latek został już tymczasowo aresztowany.

Leśniczy zauważył w trakcie służby młodego mężczyznę spacerującego z plecakiem po lesie w Cisownicy. Na widok mundurowego 28-latek porzucił plecak. Okazało się, że w środku było prawie 2,5 kilograma marihuany. Informację o narkotykach przekazał policjantom, którzy patrolowali rejon przejścia granicznego z Czechami. Leśniczy próbował jeszcze znaleźć w lesie właściciela plecaka, jednak ten zdołał uciec.

Sprawę przejęli kryminalni z Komisariatu Policji w Ustroniu. Stróże prawa wpadli na trop 28-latka. Samochód, którym tamtego dnia przyjechał do lasu porzucił. Mundurowi znaleźli go i odstawili na policyjny parking. Właściciel plecaka ukrywał się jednak przed organami ścigania. Kilka dni później postanowił zgłosić się na policję po odbiór samochodu. Twierdził, że narkotyki znalazł w lesie. Został zatrzymany. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania znaleziono jeszcze niewielką ilość narkotyków.

Podejrzany usłyszał już prokuratorskie zarzuty. W jego tłumaczenie nie uwierzył sąd, który na wniosek cieszyńskiej prokuratury aresztował go na trzy miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content