play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Utonięcie w „Szachcie”. Policjanci wyjaśniają szczegóły

today10 sierpnia 2022

Background

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego zdarzenia nad wodą. W zbiorniku „Szachta” życie stracił 35-letni mężczyzna. 

Najpierw pił alkohol, a potem poszedł pływać. Takie połączenie, jak zwykle bywa w podobnych przypadkach, okazało się śmiertelnie niebezpieczne. Mężczyzny nie zdołano uratować.

Utonięcie w „Szachcie” na terenie Pszowa

Sytuacja miała miejsce w piątek. Tego dnia, tuż po godzinie 17.00, dyżurny Komisariatu Policji w Pszowie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w zbiorniku wodnym w Pszowie doszło do utonięcia mężczyzny. W jakich okolicznościach? Szczegóły opisują policjanci.

Obok „Szachty” przechodziła grupa nastolatków. Wtedy zawołał ich znajomy, który chciał, aby dotrzymali mu towarzystwa. Namawiał ich także do wspólnego pływania, ale nie przystali na tę propozycję. Mężczyzna samotnie wszedł do wody i popłynął w głąb zbiornika. Kiedy wracał do brzegu, zanurzył się i już nie wynurzył. Nastolatkowie natychmiast powiadomili służby. Już po kilku minutach na miejsce przyjechała Straż Pożarna i Policja. Strażacy rozpoczęli akcję poszukiwawczą i po około 15-20 minutach poszukiwań wyłowili ciało mężczyzny, natomiast policjanci ustalili jego tożsamość. Według relacji świadków, mężczyzna wszedł do wody, będąc pod wpływem alkoholu. Mundurowi ustalili również, że zbiornik wodny, w którym utonął 35-latek, jest objęty zakazem kąpieli.

Obecnie prowadzone są działania mające na celu wyjaśnienie szczegółowych okoliczności opisywanego zdarzenia i apelują o rozwagę nad wodą. Przypominają, że „dzikie kąpieliska” nie są dobrym miejscem do kąpieli.

Źródło i zdjęcie: KPP Wodzisław Śląski

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content