play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Utrudnienia drogowe w Bytomiu – trwają remonty

today23 kwietnia 2020

Background

Utrudnienia drogowe w Bytomiu – trwają remonty, informuje Urząd Miasta w Bytomiu. Kierowcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z naprawami jezdni na ul. Szyby Rycerskie, św. Elżbiety, Racjonalizatorów, Celnej oraz al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Kierowcy poruszający się ulicą Szyby Rycerskie, gdzie prowadzone są prace związane z przebudową drogi, muszą przygotować się na tymczasową organizację ruchu. Apeluje się o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z pieszymi, którzy poruszają się po drodze oraz dużym ruchem samochodów ciężarowych, który został przekierowany w stronę ulicy Fabrycznej.

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Świętej Elżbiety muszą spodziewać się utrudnień drogowych również w związku z przebudową tej drogi. Ulica Świętej Elżbiety łączy w Karbiu ul. Konstytucji z ul. Worpie. W ramach prowadzonych prac przebudowana zostanie ulica, chodniki, zieleńce oraz prowadzone będą roboty związane z regulacją urządzeń sieci podziemnej.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta w Bytomiu, na ul. Racjonalizatorów prowadzone są prace związane z likwidacją powstałego tam zapadliska. Remont obejmie nie tylko ul. Racjonalizatorów, ale również prace w sąsiadującym z ulicą parku. Zakres prac obejmuje m.in.: wzmocnienie korpusu drogowego w miejscu wystąpienia szkody, na odcinku około 70 metrów bieżących, poprzez rozbiórkę warstw bitumicznych, podbudowy, ułożeniu warstwy wzmacniającej podłoże, odtworzeniu warstw podbudowy z kruszyw oraz odtworzeniu warstw bitumicznych. Zakończenie prac zaplanowano na połowę maja, jednak jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne wykonawca robót dołoży wszelkich starań, aby zakończy je wcześniej.

Szczególną ostrożność należy również zachować na al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego i ul. Celnej, gdzie prowadzona jest naprawa barier energochłonnych. W związku z prowadzonymi pracami wprowadzono częściowe zawężenie jezdni na odcinku od skrzyżowania ul. Nałkowskiej do łącznicy z ul. Celną oraz na ul. Celnej (w rejonie przystanków autobusowych zlokalizowanych 200 metrów przed rondem na ul. Celnej). Prace powinny zakończyć się dzisiaj, 23 kwietnia.

 

Źródło: UM Bytom

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content