play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Utrudnienia drogowe w Sosnowcu. Prace ruszą w poniedziałek

today18 marca 2021

Background

Będzie kolejna zmiana w organizacji ruchu drogowego w stolicy Zagłębia. W poniedziałek rusza remont na ulicy Piłsudskiego. To pierwszy z kilku etapów prac, które utrudnią życie kierowcom w Sosnowcu.

Mieszkańcy Zagłębia muszą szykować się  na kolejną poważną zmianę w ruchu drogowym po jednej z ważniejszych  arterii. W poniedziałek (22 marca) w Sosnowcu, zaraz po porannym szczycie komunikacyjnym zamknięty dla ruchu zostanie fragment ulicy Piłsudskiego. Ruszy remont jezdni w kierunku centrum miasta na odcinku pomiędzy ulicą Kresową a rondem Bartoszewskiego.

– Kierowcy w obydwu kierunkach będą się poruszać  nitką w kierunku Milowic. Tak będzie wyglądała organizacja ruchu przez – przynajmniej – najbliższe dwa tygodnie. Najprawdopodobniej potem będzie następny etap: od Ronda Władysława Bartoszewskiego do Ronda Czesława Uznańskiego, a potem kolejny do ronda  Władysława Szpilmana w ciągu ulicy Sobieskiego i Kilińskiego – mówi reporterowi Radia Piekary Rafał Łysy z Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Prace są następstwem uszkodzenia nawierzchni podczas wymiany torowiska. Zakres całego remontu obejmuje wymianę nawierzchni i krawężników na długości około półtora kilometra od wiaduktu nad DK86 do skrzyżowania z ulicą Sobieskiego i Kilińskiego.

 

fot. zdjęcie poglądowe

Autor: Redaktor


0%
Skip to content