play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Utrudnienia w podróżowaniu. Autobusy i pociągi mocno spóźnione

today18 stycznia 2021

Background

Spore kłopoty mają pasażerowie pociągów i komunikacji publicznej. Składy Kolei Śląskich notują na kilku szlakach opóźnienia, inne są odwołane. Również metropolitarna komunikacja publiczna nie kursuje zgodnie z rozkładami.

Śnieżna i mroźna aura mocno utrudnia przemieszczanie się środkami komunikacji publicznej i koleją. Autobusy i pociągi w naszym regionie spóźniają się nawet o pół godziny, a niektóre z nich w ogóle nie kursują.

Największe kłopoty są z kolejową relacją Tychy-Sosnowiec, odwołany jest też między innymi pociąg z Częstochowy do Lublińca, który miał planowo ruszyć parę minut po 12:00. Nie ubywa także komunikatów ZTM o odwołanych kursach i i sporych spóźnieniach. Planowo nie pojadą między innymi autobusy linii 67, 107, 165 i tramwajowa linia T-5. Warto więc, planując podróż, sprawdzić najnowsze aktualizacje na stronach Kolei Śląskich i Zarządu Transportu Metropolitarnego.

Śnieg i silne mrozy spowodowały w ostatnich dniach wiele utrudnień drogowych i kolejowych. Meteorolodzy zapowiadają jednak, że już w tym tygodniu sytuacja ma się poprawić. 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content