play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Uwaga kierowcy! Droga Krajowa nr 1 będzie zamknięta

today8 grudnia 2020

Background

Weekend z zamkniętą krajową jedynką. Trwają prace na szlaku kolejowym w Czechowicach Dziedzicach. Ponownie trzeba będzie zamknąć popularny szlak samochodowy w Beskidy.

Nad krajową jedynką drogowcy stawiać będą nowy wiadukt. Stary – zniknął z krajobrazu w czerwcu. DK1 nie będzie można przejechać od najbliższego piątku , od godziny 20:00 do poniedziałku do godz. 6:00 rano. Wprowadzone zostaną objazdy. Samochody jadące z Bielska-Białej będą musiały skręcić w Czechowicach-Dziedzicach w prawo w ulicę Mazańcowicką. Natomiast kierowcy jadący od strony Goczałkowic i Pszczyny będą skręcali w lewo w ulicę Legionów.

Przebudowa węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice  realizuje spółka  Budimex na zlecenie PKP PLK. W ramach kontraktu, generalny wykonawca jest odpowiedzialny za modernizację stacji oraz wykonanie projektu i zabudowę nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym na odcinku Most Wisła – Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg. Dzięki realizacji projektu pociągi na trasie z Katowic do Zebrzydowic i Wisły Głębce będą jeździć z prędkością do 160 km/godz. (towarowe – do 120 km/godz.). Przepustowość szlaków kolejowych poprawi się, a efektywność wykorzystania węzła w Czechowicach-Dziedzicach będzie znacznie większa.

Źródło:PAP
Foto:GDDKiA

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content