play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Uwaga kierowcy! Drogowe zmiany w Sosnowcu. Wiadukt w remoncie

today25 maja 2021

Background

Zgodnie z obietnicą, jeszcze w maju rozpoczną się prace remontowe wiaduktu na ulicy Mikołajczyka w Sosnowcu. To wiąże się z utrudnieniami. Jutro Rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oficjalnie otworzy Jurek Owsiak.

Wiadukt na Mikołajczyka

Inwestycja warta 1,7 mln złotych zostanie wykona na wiadukcie na ulicy Mikołajczyka w Sosnowcu. Prace rozpoczną się w czwartek.

– Na razie przejazd przez wiadukt będzie możliwy jedynie po jednym pasie, a więc będzie tzw. „wahadło” – mówi Rafał Łysy rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Przed wiaduktem zostanie ustawiona sygnalizacja, która pokieruje ruchem, a wjazdu na obiekt będzie jedynie dla pojazdów poniżej 3,5 tony. Wyjątkiem będą pojazdy komunikacji miejskiej, która będzie funkcjonowała bez zmian. To utrudnienie odczują zarówno mieszkańcy Sosnowca jak i ci, którzy tylko przejazdem w drodze z centrum do Modrzejowa albo Mysłowic i odwrotnie.

Utrudnienia rozpoczną się w czwartkowy poranek. Prace obejmują demontaż i wymianę nawierzchni, warstw konstrukcyjnych, naprawę dylatacji, wykonanie odwodnień czy wymianę nawierzchni chodników. Przebudowa zakończy się jesienią.

Jurek Owsiak otworzy Rondo

Z kolei wszyscy sympatycy Jurka Owsiaka i jego fundacji z niecierpliwością oczekują oficjalnego otwarcia ronda u zbiegu ulic Kombajnistów, Zaruskiego i Małe Zagórze. Otworzy je sam założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak, a to dlatego, że sosnowieckie rondo będzie odtąd nosić imie fundacji. Miasto zaplanowało z tej okazji krótką uroczystość z Jurkiem Owsiakiem, która rozpocznie się o godz. 10.00 przy rondzie.

 

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content