play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Uwaga kierowcy! Po weekendzie zmiany na autostradzie A4

today16 kwietnia 2020

Background

Uwaga kierowcy. Po weekendzie rusza remont wiaduktu nad autostradą A4 w Katowicach. Jest jeszcze trochę czasu by się do tego przygotować. Odnowiony zostanie obiekt między węzłem Murckowska a węzłem Mysłowice. To oznacza zmiany i utrudnienia dla kierowców.

Remontują wiadukt i zamykają jezdnię. W najbliższy poniedziałek 20 kwietnia rusza remont obiektu między autostradowymi węzłami Murckowska i Mysłowice. To oznacza spore kłopoty dla kierowców, którzy właśnie tędy omijali prace na katowickim Giszowcu.

Zamknięta jezdnia

Zamknięta zostanie jezdnia w kierunku Krakowa. Ruch będzie przerzucony na jezdnię w kierunku centrum Katowic.
Pachołki rozłożone będą na długości dwóch kilometrów. Kierowcy będą mogli poruszać się jednym pasem ruchu w kierunku Krakowa i dwoma pasami w kierunku Katowic, z ograniczeniem prędkości do 60 km/h. Prace potrwają do końca czerwca.

To nie jedyne prace

Na autostradzie A4 Katowice-Kraków kontynuowana jest także wymiana nawierzchni jezdni na odcinku czterech kilometrów pomiędzy węzłem Rudno a Placem Poboru Opłat w Balicach. Prace prowadzone są z zachowaniem dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Zmiany w organizacji ruchu obejmują również zjazd z autostrady A4 na MOP Morawica – manewr ten jest możliwy w tej chwili tylko z prawego pasa ruchu, poprowadzonego na jezdni w kierunku Krakowa. Na MOP Aleksandrowice można zjechać z obu pasów ruchu.

Prace w Mysłowicach

Wymiana nawierzchni jezdni trwa także na Punkcie Poboru Opłat Mysłowice. Do października 2020 r. okresowo zamykane będą pasy poboru opłat – po dwa w każdym kierunku.
Od 9 kwietnia przez ok. 3 tygodnie niemożliwy jest zjazd na parkingi w rejonie PPO Mysłowice z wewnętrznych pasów poboru opłat (nr 10 w kierunku Katowic i 7, 8 i 9 w kierunku Krakowa). Trzeba korzystać z pasów zewnętrznych (skrajnych prawych) dla zjazdu na parkingi na PPO.

Prace remontowe na wiadukcie w rejonie węzła Mysłowice (km 347). Do listopada 2020 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy.

Dziś do wieczora trwają też prace między PPO Balice i węzłem Rudno (od km 393 do km 392) czynny będzie tylko jeden pas ruchu, ograniczenie prędkości 80 km/h.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content