play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Slajder Pilne

Uwaga kierowcy! Sosnowiec zamyka przejazd wiaduktem na Mikołajczyka

today18 lutego 2021

Background

Złe wiadomości dla kierowców w Sosnowcu. Z powodu awarii, spowodowanej najpewniej mrozami, zamknięty jest wiadukt na ulicy Mikołajczyka (nad torami PKP). To nie koniec problemów.

[AKTUALIZACJA 18.02.2021, 15:00]

Jak informuje rzecznik sosnowieckiego magistratu Rafał Łysy od czwartkowego świtu pracownicy Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych intensywnie pracowali na wiadukcie w ciągu ulicy Mikołajczyka, by jak najszybciej usunąć skutki awarii, która była przyczyną zamknięcia obiektu w środowe popołudnie.

Wiadukt został tymczasowo zabezpieczony, co pozwoli na przywrócenie ruchu już w sobotę 20 lutego w godzinach porannych. To nie oznacza końca prac. Na przełomie lutego i marca rozpocznie się kompleksowa naprawa obiektu.

[WCZEŚNIEJ INFORMOWALIŚMY]

Awaryjnie zamknięto wiadukt na ulicy Mikołajczyka w Sosnowcu. Podejrzane uszkodzenia wywołane zostały najpewniej mrozami, informuje sosnowiecki magistrat. W poniedziałek ruch ma być przywrócony ale w ograniczonym stopniu.

Kłopoty dla pasażerów

Wyznaczono objazdy a dodatkowo inaczej jeździć teraz muszą autobusy. Linie autobusowe nr 35 i 935 kursować będą trasami objazdowymi.

W kursach w kierunku Mysłowic autobusy linii nr 35 po obsłudze przystanku autobusowego „Dębowa Góra Wiadukt” kursować będą ulicami: Lipową, Niwecką, Wojska Polskiego i Watta do włączenia się na stałą trasę przejazdu w ulicy Mikołajczyka.

Z obsługi przez linię autobusową nr 35 wyłączone zostaną przystanki autobusowe: „Dębowa Góra Ogródki Działkowe”, „Dębowa Góra Kolonia Ludmiła”, natomiast do obsługi włączone zostaną przystanki autobusowe „Dębowa Góra Niwecka”, „Dańdówka Niwecka”, „Dańdówka Wiadukt”, „Dańdówka Dworzec PKP”, „Dańdówka Osiedle”, „Niwka Cmentarz Komunalny”, „Niwka Pawiak” oraz „Niwka Watta”. W kursach w kierunku Czeladzi zostanie obsłużone trzecie stanowisku przystanku „Niwka Kolonia Staszic” (zamiast stanowiska 2) Linia autobusowa nr 935 w kursach w kierunku Mysłowic po obsłudze przystanku „Dębowa Góra Wiadukt” pojedzie ulicami: Lipową, Niwecką, Wojska Polskiego. Następnie autobus wykona wjazd kieszeniowy na ul. Watta, aby obsłużyć przystanek autobusowy „Niwka Watta”. Następnie linia wróci stałą trasę.

Z obsługi przez linię autobusową nr 935 wyłączone zostaną przystanki autobusowe: „Dębowa Góra Ogródki Działkowe”, „Dębowa Góra Kolonia Ludmiła”, natomiast do obsługi włączone zostaną przystanki autobusowe „Dębowa Góra Niwecka”, „Dańdówka Niwecka”, „Dańdówka Wiadukt”, „Dańdówka Dworzec PKP”, „Dańdówka Osiedle”, „Niwka Cmentarz Komunalny” oraz „Niwka Pawiak”.
W rejonie myjni samochodowej przy ulicy Lipowej ustawione zostanie tymczasowe stanowisko przystanku „Dębowa Góra Wiadukt” (dla kursów w kierunku Czeladzi), które obsługiwać będą autobusy obu linii.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content