play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Uwaga kierowcy! W Sosnowcu rusza kolejny etap przebudowy ulicy Ostrogórskiej

today19 lipca 2021

Background

W Sosnowcu rusza kolejny etap przebudowy ulicy Ostrogórskiej. Ulica będzie zamknięta pomiędzy Rondem Zagłębia Dąbrowskiego a nowym skrzyżowaniem z ulicą Jagiellońską. To kolejny punkt prac przy przebudowie ważnej drogi, łączącej Sosnowiec z Mysłowicami.

– W czasie zamknięcia zerwiemy obecną warstwę asfaltu. Usuniemy obecną podbudowę tej drogi i w to miejsce pojawi się tak naprawdę nowa droga. Oczywiście z całą infrastrukturą wokół niej, czyli siecią deszczową, kanalizacją, nowym podświetleniem, drogą rowerową i doświetlonymi przejściami dla pieszych. To również w tym miejscu. A także sygnalizację świetlną, na przejściu dla pieszych tuż przy przedszkolu, które jest u zbiegu ulicy Ostrogórskiej i Zegadłowicza – dodaje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, Rafał Łysy.

W obecnym etapie drogowcy sfrezują istniejącą nawierzchnię ulicy Ostrogórskiej, a następnie usuną obecną podbudowę drogi. W kolejnych etapach skupią się na budowie sieci wodno-kanalizacyjnej. Inwestycja obejmuje nie tylko budowę nowej jezdni, ale również drogi rowerowej, chodników, doświetlonych przejść dla pieszych, w tym jednego z sygnalizacją przy przedszkolu.

– Taka zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała przynajmniej do października. Tutaj ostrzegamy kierowców, którzy będą chcieli dojechać do sosnowickiego szpitala miejskiego, że dojazd będzie możliwy poprzez ulicę Kościelną i Zegadłowicza. Szczególnie tutaj zwracam uwagę, że ulica Zegadłowicza na czas tych prac, będzie dwukierunkowa. Kierowcy jadący od strony Osiedla Naftowa, od strony ulicy Jagiellońskiej i Mysłowic, na rondzie skręcą w ulicę Jagiellońską, poprzez ulicę Kościelną, aż dojadą do centrum Sosnowca – dodaje Rafał Łysy.

Fot: Zdjęcie poglądowe

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content