play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Uwaga kierowcy! Zmiany na drogach w Sosnowcu

today4 marca 2021

Background

Prace skończone, trzeba zmienić organizację ruchu. Kierowcy jeżdżący po Sosnowcu nie mają ostatnio łatwego życia. Trwa wiele prac drogowych i i wielu miejscach zmieniona jest organizacja ruchu. Jazda na pamięć niewskazana!

Sosnowiecki MZUK zakończył prace na skrzyżowaniu ulic Wawel i Barbary. To oznacza, że w czwartek 4 marca przed południem zmieni się w tym miejscu organizacja ruchu.

Rondo jak wysepka

W miejscu obecnego skrzyżowania powstało rondo z separatorów łańcuchowych, czyli kompozytowych elementów, które po połączeniu przypomina okrągłą wysepkę. Takie rozwiązanie ma sprawić, że ruch będzie płynniejszy i pozwoli na ograniczenie prędkości kierowców przy znajdującym się w tym miejscu przejściu dla pieszych. – Mimo wybudowania interaktywnego przejścia dla pieszych wraz z załączającą się sygnalizacją informującą kierowców o pieszych w rejonie przejścia, nadal w tym miejscu dochodziło do wielu niebezpiecznych sytuacji. Rondo z pewnością ułatwi też wyjazd z ulicy Barbary, która obsługuje duże osiedle mieszkaniowe – tłumaczy Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

To tymczasowe rozwiązanie, będziemy obserwować ruch w tym miejscu – dodaje rzecznik prasowy.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content