play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Uwaga na drogach. Gęste mgły na trasach

today20 kwietnia 2021

Background

Gęste mgły na Śląsku. Taki mamy wtorkowy poranek. Wszystko przez to, że zmienia się pogoda. Czy to już wiosna?

Pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza. Od świąt Wielkiej Nocy sypało bez przerwy śniegiem na zmianę ze śniegiem z deszczem. Było też zimno i pogoda nijak nie przypominała tej wiosennej. W końcu jest jednak szansa na poprawę, co sygnalizują poranne mgły.

Uwaga za kółkiem

Dobry omen może się jednak obrócić przeciwko nam. Zwłaszcza, jeśli jedziemy samochodem. Mgła że oko wykol w paru miejscach województwa. Te nadciągnęły nad fragment autostrady A4 przed bramkami w Gliwicach. Podobnie jest na granicy Rudy Śląskiej z Zabrzem na Drogowej Trasie Średnicowej. Tu niewiele widać, pamiętać trzeba o przeciwmgłowych – także tylnych. Pamiętać też trzeba by je wyłączyć jak tylko wyjedziemy z gęstego mleka.

Zmiana pogody?

Wszystko to zwiastuje zmianę aury. Dziś nieco więcej słońca niż w ostatnich dniach i nie będzie padać. To odmiana po ostatnich ulewach. Niewykluczone są burze. Jutro bardzo podobnie jak dzisiaj, z temperaturą podchodzącą pod 15 stopni Celsjusza. Niestety, już w czwartek słupki rtęci spadną o kilka stopni, będzie chłodniej i znów zacznie padać deszcz.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content