play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Uwaga na kieszonkowców w sieci. Policja ostrzega

today11 grudnia 2020

Background

Uwaga na kieszonkowców w sieci. Policja ostrzega. W Zabrzu tylko od początku roku policjanci odnotowali przeszło 100 kradzieży do których doszło w internecie. A tylko w tym miesiącu ofiarami cyberprzestępców padło aż 10  Zabrzan… Co oznacza że w grudniu codziennie oszukana została jedna osoba…

Uwaga na kieszonkowców w sieci. Policja ostrzega. O tym czasie robimy więcej zakupów, a pandemia wpłynęła na to, że znaczna część zakupów przeniosła się do sieci. Oszuści wykorzystują naszą chęć kupienia czegoś w dobrej cenie, skorzystania z okazji. Sieciowi oszuści działają tak, żeby nie zostać wykrytymi. Przestępcy dobrze się maskują,  stosują techniki, które nie pozwalają ich wykryć- tłumaczy Sebastian Bijok z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. I przekonuje że warto poświęcić więcej czasu na weryfikację aukcji czy sprzedawcy, bo odzyskanie pieniędzy z przestępstwa internetowego jest niemal niemożliwe.

Policja przypomina także, że warto się zabezpieczyć i każdorazowo sprawdzać sklepy w których robimy zakupy, zanim stracimy pieniądze. Odzyskanie ich bowiem jest niezwykle trudne.

 

fot.pixabay,com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content