play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Uwaga! Nowa metoda oszustów na koronawirusa – nie daj się oszukać

today24 kwietnia 2020

Background

Uwaga! Nowa metoda oszustów na koronawirusa – nie daj się oszukać. Pod pretekstem dezynfekcji przesyłek oszuści próbują wyłudzić od nas pieniądze – wysyłają sms-y podszywając się pod pracowników poczty.

Nie ma żadnej dezynfekcji przesyłek. Uwaga! Nowa metoda oszustów

Wysyłając esemesy podszywają się pod pocztowców informując, że adresowana do nas paczka czy list wymagają odkażenia. To wiąże się z kosztami  i stosowną procedurą, której ma się stać zadość po kliknięciu w odpowiedni odnośnik w treści wiadomości. Śląska policja wskazuje na przypadek mieszkańca  Cieszyna, który w porę zareagował i nie dał się oszukać.

Przestępcy w ten sposób próbują dobrać się do konta bankowego ofiary, a podszywają się również pod inne instytucje – na przykład firmy energetyczne czy sieci komórkowe. Oczekują wpłat niewielkich kwot, ale kliknięcie we wskazany  link może skończyć się utratą pieniędzy. Policja ostrzega i apeluje, żeby o sprawie informować swoich bliskich – zwłaszcza seniorów. Nie należy klikać w linki do płatności i  ściągać żadnych załączników, jeśli nie znamy ich źródła.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content