play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Uwaga! Ograniczenia w ruchu w związku rocznicowymi obchodami w muzeum Auschwitz-Birkenau

today25 stycznia 2020

Background

W poniedziałek (27 stycznia br.) na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau odbywać się będą uroczystości związane z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu zagłady. W związku z powyższym, na terenie Oświęcimia i Brzezinki wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Policja zaleca kierowcom wybranie tras alternatywnych, z pominięciem Oświęcimia i Brzezinki. Natomiast zmotoryzowanych, którzy będą musieli przejechać przez te miejscowości drogówka prosi o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy biorących udział w zabezpieczeniu.

27 stycznia, zwłaszcza w Brzezince dojdzie do licznych zakazów ruchu pieszych i wyłączeń dróg z ruchu kołowego. Wprowadzone zostaną obejścia i objazdy. Kierowcy poruszający się od strony powiatu bieruńsko-lędzińskiego w woj.śląskim z pewnością natkną się na sporo takich zmian. Do tego, w wielu przypadkach wprowadzone zostaną zakazy parkowania, a nawet zatrzymywania się.

Już od soboty (25 stycznia) do środy (29 stycznia) mogą występować utrudnienia w rejonie lotniska Kraków – Balice w strefie wjazdu i wyjazdu na A4, spowodowane wzmożonym ruchem oraz krótkotrwałymi blokadami dróg.

Kierowcy poruszający się w poniedziałek (27 stycznia) po drogach miasta Chrzanów i Libiąż (od węzła Balińskiego w Chrzanowie, aż do miasta Libiąż do ul. Beskidzkiej) mogą napotkać utrudnienia w postaci czasowego blokowania podłużnego i poprzecznego dróg. Spowodowane to będzie przejazdem uprzywilejowanych kolumn z delegatami krajowymi i zagranicznymi. Utrudnienia potrwają od godzin porannych, aż do wieczora. Nie wykluczone, że utrudnienia na drodze mogą pojawić się w innych częściach ww miast.
Również na autostradzie A4, na odcinku Kraków – Katowice należy liczyć się z możliwością okresowego wstrzymania ruchu w obu kierunkach.

W związku z rocznicowymi obchodami, Wojewoda Małopolski wydał rozporządzenie porządkowe wprowadzające zakaz przewozu towarów niebezpiecznych i ruchu pojazdów nienormatywnych w dniu 27 stycznia 2020 r. na terenie Oświęcimia i miejscowości Brzezinka.

źródło/foto: Policja

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content