play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Slajder Pilne

Uwaga pasażerowie! Szereg połączeń odwołanych [AKTUALIZACJA]

today12 lutego 2021

Background

Połączenie z Żywca do Katowic dołącza do piętrowej listy odwołanych przez Koleje Śląskie. Jak informujemy, nie kursuje część składów między Katowicami i Gliwicami, Częstochową i Lublińcem – nie pojechało też szereg pociągów do Oświęcimia, Zawiercia i Mikołowa.

Wieloma pociągami pasażerowie dziś nie pojadą. Ciężki śnieg i ostry mróz sprawiają, że Koleje Śląskie odwołują część składów. Zarządca infrastruktury PKP PLK robi co może, by odmrozić torowisko.

Koleje Śląskie zmieniają rozkłady

Nie jeżdżą pociągi między Gliwicami i Katowicami oraz między Częstochową i Lublińcem. Pasażerowie nie pojadą też składem z Katowic do Zawiercia. Koleje Śląskie odwołują szereg popołudniowych połączeń – i nie wszędzie udaje się podstawić pasażerom autobusy. Wszystko przez mróz i śnieg. – Są ciężkie warunki atmosferyczne, bardzo niska temperatura i zamarzają rozjazdy i torowiska. Powoduje to problemy przy przejeżdżaniu – mówi Tomasz Musioł z Kolei Śląskich.

Dodatkowe autobusy ni wszędzie jeżdżą

Na części odcinków jest uruchamiana zastępcza komunikacja autobusowa. Monitorowana jest sytuacja pogodowa, dostajemy informacje ze sztabu kryzysowego wojewody. Staramy się być w ścisłym kontakcie z zarządcą infrastruktury, PKP PLK – dodaje Musioł.  Na innych trasach – pociągi notują opóźnienia. Trzeba słuchać komunikatów lub przesiąść się od razu na autobusy

 

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content