play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Uwaga rodzice, ważne zmiany w programie „Dobry Start”

today16 czerwca 2021

Background

Ważna informacja dla rodziców dzieci szkolnych. Zmieniają się warunki przyznawania świadczeń na wyprawkę w ramach programu ” Dobry Start”. Poniżej publikujemy najważniejsze modyfikacje.

Zmiany z pozoru są niewielkie, ale tak naprawdę znaczące. Przypomnijmy, program Dobry Start to 300 złotych na każde uczące się dziecko już od pierwszej klasy. Świadczenia nie można złożyć na dziecko w zerówce. Z założenia ma to być więc wsparcie na zakup zeszytów, tornistrów, książek i innych pomocy w nauce.

Podstawową zmianą jest to, że wniosek można od tego roku składać wyłącznie przez Internet. Do wyboru jest portal Empatia, portal PUE ZUS lub nasza bankowość elektroniczna. Mało tego, pieniądze otrzymamy tylko i wyłącznie na konto bankowe. Siłą rzeczy, od 1 lipca – gdy ruszy nabór wniosków – nie idziemy do urzędu, na przykład do miejskiego ośrodka pomocy rodzinie, ale zasiadamy nad komputerem i wypełniamy dane. Wygodnie ale zapewne nie dla wszystkich. Zdaniem autorów projektu dzięki zmianom obniżone zostaną koszty obsługi.

/zdjęcie poglądowe 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content