play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Uwaga ! Tną układy wydechowe w autach

today18 marca 2021

Background

Samochody tracą katalizatory w Gliwicach. Policja odnotowała całą serię zgłoszeń. Podczas jednej z nocnych obserwacji mundurowi zatrzymali dwóch złodziei, którzy próbowali wyciąć katalizator z auta na osiedlu Kopernika.

To zdarzenie sprzed kilku dni – przy ulicy Centaura policjanci, obserwujący zaparkowane auta usłyszeli podejrzany hałas i dostrzegli ruch przy oplu astrze. Złodzieje próbowali uciec – jednego udało się zatrzymać, drugi schował się w jednej z klatek schodowych, skąd zadzwonił po taksówkę. To go zgubiło, bo nocny kurs został skontrolowany przez patrol, a złodzieja rozpoznano po rysopisie.

Zatrzymani to mieszkańcy Zabrza, w wieku 23 i 37 lat. Starszy z przeszłością kryminalną, więc trafi za kratki na dłużej. Obu panom grozi minimum 5 lat odsiadki.

Niestety, ostatnie dni w Gliwicach to również udane kradzieże katalizatorów – nikt nie słyszał podejrzanych dźwięków na Sikorniku czy przy ulicy Toszeckiej. Cenne części straciły: Mercedes, Mitsubishi i Jeep. Policja apeluje, żeby zgłaszać podejrzane dźwięki cięcia spod zaparkowanych samochodów. Katalizatory najczęściej sprzedawane są jako część zamienna lub cenny surowiec wtórny (pallad).

Opisywane zdarzenia dotyczą Gliwic, ale do podobnych dochodzi również w innych częściach regionu i kraju.

źródło/foto: Policja Gliwice

Autor: Redaktor


0%
Skip to content