play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

UWAGA! Ważne zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich

today8 października 2020

Background

Urząd Miasta w Piekarach Śląskich od dnia 12 października (poniedziałek) będzie funkcjonował na zmienionych zasadach. W związku z pogarszającą się w kraju sytuacją epidemiczną przed wizytą w Urzędzie Miasta konieczne będzie jej telefoniczne lub elektroniczne zarejestrowanie.

Na teren Urzędu będą mogły wejść TYLKO osoby uprzednio umówione, przy zachowaniu pełnego rygoru sanitarnego. Jeżeli wizyta w Urzędzie Miasta nie jest WYMAGANA zaleca się kontakt telefoniczny lub elektroniczny.

OGŁOSZENIE

Prezydenta Miasta Piekary Śląskie

w sprawie wprowadzenia zmian w zakresie obsługi interesantów oraz sposobu funkcjonowania Urzędu Miasta Piekary Śląskie

 1. Z dniem 4 czerwca 2020 r. wprowadzam zmiany w zakresie obsługi interesantów oraz sposobu funkcjonowania Urzędu Miasta Piekary Śląskie w następujący sposób:1)    Obsługa bezpośrednia mieszkańców w sprawach, w których wizyta bezpośrednia jest wymagana w Urzędzie Miasta będzie realizowana z zastrzeżeniem ograniczonej liczby interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu (tj. maksymalnie 1 osoba na jedno stanowisko obsługi) oraz z zachowaniem obowiązujących wymogów sanitarnych (zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk, utrzymanie 2 metrów dystansu między osobami). Nad zachowaniem wymogów sanitarnych czuwają Strażnicy Miejscy.
  2)    Przy załatwianiu wszelkich spraw urzędowych mieszkańcy Piekar Śląskich mogą korzystać z:
  – e-usług Urzędu Miasta Piekary Śląskie na platformie elektronicznej www.sekap.pl,
  – korzystać z drogi korespondencyjnej, telefonicznej dzwoniąc pod numer telefonu 32 393 94 11 oraz poczty elektronicznej.
  3)    Oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński mogą być składane przed Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Piekarach Śląskich w liczbie nieprzekraczającej 20 osób (w tym nupturienci).
  4)    Płatności można regulować w kasie urzędu, opłatomacie zlokalizowanym w budynku urzędu przy ul. Bytomskiej 84 oraz na rachunki bankowe Urzędu Miasta Piekary Śląskie znajdujące się na stronie www.bip.piekary.pl.

  Podstawa prawna: § 14 ust. 5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 964 z późn. zm.)

W związku z trwającym stanem epidemii koronawirusa, w pierwszej kolejności przed wizytą w Urzędzie Miasta oraz miejskimi jednostkami i spółkami zalecamy kontakt telefoniczny lub korespondencję elektroniczną.

Przed wejściem do Urzędu będzie odbywała się dezynfekcja rąk oraz mierzenie temperatury. Bezwzględnie należy także zasłonić nos i usta. Nad przestrzeganiem obostrzeń czuwać będą funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Na terenie Urzędu Miasta wyznaczono strefy gdzie mogą znajdować się przebywający w nim klienci. Nakazuje się pozostanie w wyznaczonych miejscach i zachowanie dystansu społecznego, jednocześnie przypominamy o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa.

 

źródło: UM Piekary Śląskie

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content