play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu DK94 z ul. Długosza w Sosnowcu

today27 stycznia 2020

Background

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu DK94 z ul. Długosza w Sosnowcu. We wtorek, 28 stycznia, około południa kierowcy muszą przygotować się na zmianę w organizacji ruchu na remontowanym skrzyżowaniu. Kierowcy będą mieli do dyspozycji nowy fragment jezdni.

Tak jak dotychczas kierowcy jadący od strony Krakowa i Dąbrowy Górniczej za dawnym skrzyżowaniem z ulicą Długosza przejadą na przeciwległy pas ruchu, by po przejechaniu nowym odcinkiem jezdni wrócić ma swoją „nitkę” na wysokości zjazdu z DK 94  na ul. 3 Maja w kierunku centrum Sosnowca.

Należy również pamiętać, że w związku z kolejnym etapem przebudowy DK94, zmieniła się także lokalizacja przejścia dla pieszych. To zlokalizowane tuż obok dawnego skrzyżowania DK94 i ulicy Długosza zostało przeniesione w kierunku CH Leroy Merlin.

Przyczyną zaistniałych zmian jest realizacja najtrudniejszej części przebudowy DK94, która polega na znacznym obniżeniu głównej nitki DK94 w rejonie skrzyżowania z ulicą Długosza oraz rozpoczęciem przygotowań do budowy wiaduktu pozwalającego na zjazd z ulicy Długosza na DK94. Nowa organizacja będzie obowiązywała od 16 stycznia do odwołania.

W związku z zaistniałą sytuacją uczniowie SP 23 mieszkający w rejonie Józefowa będą po zakończeniu zimowych ferii dowożeni na zajęcia z przystanku autobusowego Sosnowiec – Komuny Paryskiej. O szczegółach rodzice zostaną poinformowani przez dyrekcję szkoły. Za transport odpowiedzialna będzie firma Banimex, wykonawca inwestycji.

 

Źródło: Sosnowiec.pl

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content