play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Uwaga – zmiany na ul. Racjonalizatorów i Spacerowej w Bytomiu

today6 kwietnia 2020

Background

Uwaga – zmiany na ul. Racjonalizatorów i Spacerowej w Bytomiu. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu wprowadził zmianę w awaryjnej organizacji ruchu na ul. Racjonalizatorów, jak również ograniczył tonaż na ul. Spacerowej.

Na stronie Urzędu Miasta w Bytomiu czytamy, że zmiana w trybie awaryjnym organizacji ruchu na ul. Racjonalizatorów ma na celu uniemożliwienie ruchu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony po trasie obowiązującego objazdu ul. Racjonalizatorów. Wprowadzone ograniczenia nie dotyczą pojazdów służb miejskich. Dojazd do oczyszczalni ścieków „Miechowice” oraz schroniska dla zwierząt pozostał możliwy od zachodniej strony ul. Racjonalizatorów, tj. od strony skrzyżowania z ul. Elektrownia.

Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona niezwłocznie po dokonaniu naprawy nawierzchni uszkodzonej w wyniku zapadliska.

Zmiany czekają również kierowców na ul. Spacerowej. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w ostatnich dniach otrzymywał wiele sygnałów o samochodach ciężarowych, których kierowcy omijali wprowadzaną tymczasową organizację ruchu na potrzeby przebudowy ulicy Szyby Rycerskie w Łagiewnikach. Kierujący pojazdami ciężarowymi zaczęli wykorzystywać wąską i przystosowaną do ruchu samochodów osobowych – Spacerową.

W celu ochrony nawierzchni ulicy Spacerowej i zachowania jej funkcji – dojazd i dojście do parku Amendy i do ogródków działkowych, wprowadzono projekt organizacji ruchu, ograniczający wjazd pojazdom ciężarowym. W połowie drogi zostały ustawione bariery betonowe, aby skutecznie uniemożliwić przejazd ciężarówkom.

Ponadto MZDiM zwrócił się do Policji i Straży Miejskiej o kontrolowanie przestrzegania przez kierowców, wprowadzonego 1 kwietnia oznakowania.

 

Źródło: UM Bytom

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content