play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Uzdrowiska w woj. śląskim nie wznowią swojej działalności

today29 maja 2020

Background

Uzdrowiska w woj. śląskim nie wznowią swojej działalności. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, sanatoria będą mogły wrócić do pracy od 15 czerwca, jednak nie dotyczy to ośrodków znajdujących się na Śląsku.

Przypomnijmy, od kilku tygodni województwo śląskie uznaje się za największe ognisko koronawirusa w Polsce. Najwięcej chorych na COVID-19 odnotowuje się wśród pracowników kopalń i ich rodzin. Choć liczba zachorowań w kraju nie maleje, to rząd zdecydował się wdrożyć czwarty etap luzowania obostrzeń.

Tym razem odmrażanie gospodarki zakłada od 30 maja zniesienie obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni otwartej oraz zniesienie limitu osób w restauracjach i sklepach. Natomiast od 6 czerwca swoją działalność wznowią między innymi kina, teatry i siłownie. Jak się jednak okazuje, nie wszystkie założenia luzowania obostrzeń dotyczą województwa śląskiego. Od 15 czerwca w Polsce otwarte zostaną ponownie uzdrowiska, z wyłączeniem województwa śląskiego. Należy jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem turnusu konieczne będzie przedstawienie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Co więcej, badanie powinno być wykonanie nie wcześniej niż na 6 dni przed rozpoczęciem leczenia. Ważne, że dotyczy to także opiekuna dziecka, które zostało skierowane do sanatorium.

 

źródło: PAP
zdjęcie: uzdrowisko-ustron.pl

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content