play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Bytom: Zbliża się VIII Charytatywny Koncert Świąteczno – Noworoczny

today4 stycznia 2022

Background

W świąteczno-noworocznym klimacie utrzymany będzie koncert charytatywny, któremu Radio Piekary patronuje od pierwszej edycji. 8 edycję zaplanowano w najbliższą niedzielę, 9 stycznia o godzinie 18.00 w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy w Bytomiu.

Zebrane podczas koncertu pieniądze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację dwóch dzielnych osób zmagających się z chorobą.

-Chcemy pomóc 42-letniej Małgorzacie z Mysłowic, u której jesienią 2020 roku zdiagnozowano drobnokomórkowego raka płuc z przerzutem do węzła chłonnego. Kobieta dzielnie stawiła czoła chorobie – przeszła radykalną chemio- i radioterapię. Walczyła – dla siebie i swojej rodziny. Niestety los przygotował kolejny cios – wiosną 2021 roku mąż pani Małgorzaty zamarł z powodu zakażenia koronawirusem. Zbiórka prowadzona będzie także na rzecz 9-letniego Szymona z Bytomia – mówi nam Marcin Gad, organizator Charytatywnego Koncertu Świąteczno – Noworocznego w Bytomiu.

W około 1,5 godzinnym programie koncertu znajdą się najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Będzie też okazja do wspólnego kolędowania.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content