play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

W Beskidy – koleją! Bez blokowania dróg i korków

today2 listopada 2020

Background

W Beskidy koleją – ten pomysł forsowany jest już od kilku lat, tak by nie blokować dróg, które szczególnie w weekendy są zakorkowane. Cały czas trwa modernizacja szlaku kolejowego do Wisły i ostatni już etap tych prac zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Wiosna – marzec, mają przystępować do przebudowy odcinka Goleszów – Głębce trwają jeszcze w tej chwili uzgodnienia w kontekście przystanków, ich lokalizacji. Mamy tutaj na myśli przystanek na Kopydle, być może przeniesienie go kilka metrów niżej w kontekście stacji narciarskiej, tak aby w okresie zimowym był ten komfort możliwości dojechania na stację narciarską. Przyszły rok ma być tym finalnym, kiedy to na zimę znowu ruszy cała komunikacja kolejowa – tłumaczył burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

i dodaje, że pomimo prac, tej zimy w Beskidy koleją dotrzemy bez problemu. 1 grudnia powinna być możliwość dojazdu pociągiem do Wisły. Po zakończeniu prac skróci się czas podróży w Beskid Śląski. Z Katowic do Wisły Głębiec dojedziemy w około godzinę czterdzieści minut, a więc o ponad pół godziny szybciej niż dotychczas.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content