play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

W Bogucicach będzie Plac na Glanc

today24 marca 2021

Background

W nowej edycji katowickiego programu Plac na Glanc padło na  w Bogucice. Rewitalizację przejdzie podwórko obok jednego z domów przy ul. Leopolda. To duża, otwarta przestrzeń, z której korzystają mieszkańcy okolicznych kamienic. Jednocześnie to miejsce mocno zdegradowane, ze zniszczoną nawierzchnią, na której zalega woda . Nie ma miejsca do wypoczynku albo rekreacji czy zabawy dla najmłodszych.

Plac na Glanc to program od lat realizowany w Katowicach. Mieszkańcy zgłaszają swoje podwórko do rewitalizacji, deklarując pomoc w zaprojektowaniu, pracach i utrzymaniu odnowionej przestrzeni. Miasto finansuje, organizuje pomoc fachową i rzeczową. W poprzednich edycjach zrewitalizowano w ten sposób m.in. podwórka w śródmieściu, Ligocie, Załężu czy Zawodziu. W tym roku do wydania jest 100 tysięcy złotych.

Konkretnie, w tym roku „naprawę”: przejdzie podwórko przy ul. Ludwika 1,3 0- 5 . Bogucice zresztą zostały już wcześniej wytypowane jako dzielnica, w której zostanie tym razem przeprowadzony projekt Plac na Glanc. To obszar zgłoszony przez Katowice do programu Partnerska Inicjatywa Miast, gdzie otrzymał dofinansowanie w wysokości 90 tys. zł. Dodatkowe 10 tys. zł, jako wkład własny, pochodzi z budżetu instytucji Katowice Miasto Ogrodów.

Jak czytamy w oficjalnej informacji harmonogram programu sprawił, że proces wyboru samego podwórka został przyspieszony. Mieszkańcy zgłaszali swoje propozycje, które sprawdzali koordynatorzy z Miasta Ogrodów.

źródło: Miasto Ogrodów

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content