play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

W Bytomiu będzie jaśniej, bezpieczniej i taniej

today10 listopada 2020

Background

W Bytomiu, z przestrzeni miejskiej znikają kolejne oprawy oświetleniowe. Stare, sodowe i metalohalogenkowe są wymieniane na energooszczędne lampy w technologii LED. To kontynuacja ubiegłorocznego projektu.

Trwa wymiana 166 opraw oświetleniowych przy ulicy Łużyckiej, Tarnogórskiej, Hakuby i Karlika. Będzie jaśniej, bezpieczniej i taniej, ponieważ nowe oprawy oświetleniowe są oprawami energooszczędnymi. Inwestycja jest realizowana w miejscach, gdzie w ramach ubiegłorocznego projektu poprawy efektywności energetycznej gminy Bytom, oprawy nie zostały wymienione. W ubiegłym roku w Bytomiu wymieniliśmy ponad 2 200 sztuk opraw oświetleniowych. Wymieniliśmy stare oprawy na nowoczesne i energooszczędne oprawy oświetleniowe – mówiła Małgorzata Węgiel – Wnuk z bytomskiego magistratu.

Koszt realizacji inwestycji wynosi ponad 182 tys. zł. Po jej zakończeniu w większości miejskich latarni będzie zainstalowane nowoczesne oświetlenie. Obecnie prowadzone są rozmowy z właścicielem pozostałych punktów oświetleniowych w sprawie wymiany lamp.

/zdjęcie poglądowe

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content