play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

W Bytomiu opłaca się segregować odpady. Urząd prowadzi kontrole

today11 lutego 2021

Background

Bytom kontroluje śmietniki. Chodzi o dopilnowanie przestrzegania segregacji odpadów. Zła segregacja lub jej brak może słono kosztować.

Nie segregujesz śmieci lub robisz to źle – zapłacisz więcej. W Bytomiu cały czas trwają kontrole selektywnej zbiórki odpadów. Kontrole prowadzone są na bieżąco. Mieszkańcy, na swoich pojemnikach na śmieci mogą odnaleźć informacyjne naklejki.

– Przystąpiliśmy do weryfikowania tego, czy mieszkańcy segregują odpady w sposób prawidłowy. Dlatego też na domowych pojemnikach na śmieci zaczęły pojawiać się naklejki, które mają zasygnalizować mieszkańcom danej nieruchomości, czy w tym miejscu segregacja danej frakcji prowadzona jest w sposób prawidłowy, czy nieprawidłowy – mówi reporterowi Radia Piekary Małgorzata Węgiel-Wnuk z bytomskiego magistratu.

W miejscach, w których powtarza się notorycznie nieprawidłowa segregacja odpadów Wydział Komunalny Urzędu miasta prowadzi kontrole. Zapadły już pierwsze decyzje o nałożenie kary na jedną ze wspólnot mieszkaniowych i są one poprzedzone taką właśnie wnikliwą kontrolą.

– Takie decyzje nie są wydawane wyłącznie na podstawie zgłoszenia, czy tez powierzchownej oceny. Sporządzany jest cały materiał dowodowy – począwszy od zdjęć aż po protokoły kontroli segregacji odpadów – mówi Radiu Piekary rzeczniczka Małgorzata Węgiel-Wnuk.

Jeśli w wyniku kontroli wyjdzie na jaw, że mieszkańcy notorycznie zaniedbują segregowanie odpadów, nakłada się na nich opłatę podwyższoną – w Bytomiu 49 złotych na miesiąc.

Kontrole dotyczą w znakomitej większości budynków wielorodzinnych. Wydaje się, że w końcu przynoszą efekt, bo z każdym miesiącem zmniejsza się ilość nieprawidłowości.

Fot. Facebook/Miasto Bytom

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content