play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

W Chorzowie i Piekarach Śląskich trwają zloty foodtrucków

today4 czerwca 2021

Background

Jedzenie rodem z całego świata, dobra zabawa, muzyka i świeże powietrze – zloty foodtrucków w kilku miastach naszego regionu. Gastronomia na kółkach zaparkowała między innymi w Chorzowie, i Piekarach Śląskich.

Foodtrucki zaparkowały na chorzowskim rynku. Festiwal smaku potrwa przez wydłużony weekend a korzystać można po południu i wieczorem, mówi Kamil Nowak z chorzowskiego ratusza:

– Będzie kuchnia tajska, amerykańska, meksykańska, ale też nasze dobrze znane zapiekanki, czy owoce w czekoladzie. Wielkie jedzenie i poznawanie kuchni świata potrwa do niedzieli 6 czerwca. To nie jedyne atrakcje tego weekendu na chorzowskim rynku. W sobotę o 12:00 rozpocznie się Dzień Dzieci i Młodzieży organizowany przez CUMĘ. W programie między innymi malowanie na folii, strzelanie z łuku, konkursy i zabawy z chustą. 

Zlot foodtrucków w długi czerwcowy weekend także w Piekarach Śląskich. Do niedzieli można dobrze zjeść pod Kopcem Wyzwolenia. W Piekarach, podobnie jak w Chorzowie oprócz gastronomii na kółkach, organizatorzy zapewniają wiele atrakcji dla najmłodszych, dobrą atmosferę i muzykę.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content