play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

W Chorzowie zrobiło się jaśniej! Zniknęły chociażby stare kule z Wolności…

today29 grudnia 2020

Background

W Chorzowie zrobiło się jaśniej! Zakończyła się akcja wymiany blisko 740 opraw oświetleniowych w ponad 30 lokalizacjach na terenie miasta. W ich miejsce pojawiły się nowoczesne, ekologiczne lampy ledowe.

Zdemontowano chociażby charakterystyczne lampy w kształcie kuli na ulicy Wolności. Całkowity koszt inwestycji to ponad 3,2 miliona złotych, Unia Europejska wsparła projekt kwotą ponad 2,5 miliona złotych. Wymianie oświetlenia na technologię LED towarzyszyły także inne prace, jak remonty lub wymiany słupów latarń czy konfiguracja zasilania i sterowania. Latarnie zostały podpięte do systemu inteligentnego sterowania. Oznacza to, że w większości nowych opraw oświetleniowych natężeniem oświetlenia będzie można sterować.

-Wszędzie tam, gdzie miasto jest właścicielem oświetlenia, systematycznie dokonujemy wymiany lamp na energooszczędne i ekologiczne. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, wymienione zostały lampy nie tylko na Ulicy Wolności, ale także w parkach i na skwerach. Mieszkańcy z pewnością odczują zmianę, we wszystkich tych miejscach będzie jaśniej i bezpieczniej – mówi Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa. 

Fot: UM Chorzów

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content