play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Kolejne ścieżki rowerowe będą budowane w Gliwicach

today30 lipca 2020

Background

Kolejne ścieżki rowerowe będą budowane w Gliwicach. Jeszcze nie zakończyły się prace przy budowie ciągu pieszo-rowerowego, łączącego Stare Gliwice z Brzezinką, a już niebawem gotowe będą kolejne projekty, które umożliwią realizację tego typu inwestycji. W Zarządzie Dróg Miejskich w Gliwicach podpisano umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej, dzięki której powstaną dwa nowe przedsięwzięcia dedykowane rowerzystom i pieszym.

Kolejne ścieżki rowerowe będą budowane w Gliwicach. Jedna z nich planowana jest wzdłuż ul. Toszeckiej na odcinku od zjazdu do Mc’Donalds do ul. Rekreacyjnej, a kolejne w ciągu ul. Strzelców Bytomskich, od ul. Grzybowej do ul. Toszeckiej. W obu przypadkach planowane jest powstanie w zależności od terenu ciągu pieszo-rowerowego lub odcinkami tylko drogi dla rowerów.

Projekty przedsięwzięć powinny być gotowe: w przypadku ul. Strzelców Bytomskich do maja 2021r., a dla ul. Toszeckiej w lipcu 2021r. Ich budowa będzie możliwa po opracowaniu dokumentacji projektowej i uzyskaniu decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej.

źródło: zdm.gliwice.pl/

fot.pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content