play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

W Katowice Airport wracają połączenia czarterowe

today2 lipca 2020

Background

W Katowice Airport wracają połączenia czarterowe. W czwartek 2 lipca 2020 roku, po trwającej 109 dni przerwie spowodowanej zakazem lotów, który został wprowadzony ze względu na pandemią koronawirusa, z Katowice Airport zostały wznowione rejsy czarterowe.

Odbudowa rynku przewozów czarterowych w Katowice Airport uzależniona jest od sytuacji pandemicznej w poszczególnych państwach na świecie oraz w Polsce. Biura podróży, w lipcu bieżącego roku, oferują wakacje z wylotem z Pyrzowic do Grecji, Bułgarii, Hiszpanii, Albanii i na Cypr. Jeśli chodzi o to pierwsze państwo, to z Pyrzowic na wakacje będzie można polecieć do: Aten, Araxos, Chanii, Heraklionu, Kalamaty i Salonik oraz na Lefkadę, Korfu, Kefalonię, Rodos, Skiathos, Kos i Zakynthos. Touroperatorzy w lipcu oferują również wakacje z wylotem z Pyrzowic w Bułgarii. Polecieć można do Warny lub Burgas. W siatce połączeń czarterowych znalazło się także sześć hiszpańskich wysp, to jest: Majorka, Minorka, Ibiza, Fuerteventura, Teneryfa i Lanzarote. Obecną ofertę uzupełnia albańska Tirana oraz Larnaka na Cyprze. Pod znakiem zapytania stoi realizacja połączeń do Antalyi w Turcji, ponieważ przynajmniej do 14 lipca br. obowiązuje zakaz przylotów z tego państwa do Polski.

Systematycznie wracamy do obsługi rejsów pasażerskich. Cieszymy się, że po ponad trzech miesiącach w Katowice Airport pojawili się pierwsi klienci biur podróży wylatujący na wakacje. Rynek czarterowy zawsze był istotny dla Pyrzowic. W 2019 roku, z wynikiem ponad 2 milionów podróżnych obsłużonych w czarterze, byliśmy największym lotniskiem w tym segmencie w Polsce. Kryzys, w którym znalazła się branża lotnicza i turystyczna, spowodował, że touroperatorzy ponownie zaczęli skupiać czarterowy ruchu wylotowy na zaledwie kilku lotniska w kraju, i to z dużym naciskiem na Pyrzowice. Istotnym jest dla nas fakt, że w gronie pierwszych państw, do których bez ograniczeń można polecieć na wakacje z Katowice Airport, znalazły się Grecja i Bułgaria, ponieważ to duże rynki wakacyjne. Mamy nadzieję, że w trakcie najbliższych tygodni, siatka połączeń czarterowych z Pyrzowic będzie uzupełniania wraz ze znoszeniem przez Rząd zakazu lotów do kolejnych państw – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.

Warto dodać, że osoby wylatujące do Grecji oraz Hiszpanii powinny pamiętać o obowiązku wypełnienia 48 godzin przed podróżą elektronicznego formularza, w którym należy podać między innymi informacje o chorobach, jakie się przebyło ostatnio, o wcześniejszych podróżach (daty i miejsca), a także numer swojego telefonu i adres, pod którym będzie się przebywać. Po wypełnieniu formularza, drogą elektroniczną, otrzymuje się kod QR, z którym będzie można przekroczyć granice. Formularze dostępne są na specjalnych stronach internetowych. Adres strony greckiej https://travel.gov.gr/, adres strony hiszpańskiej https://www.spth.gob.es/

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content